Arhiva nagrađenih filmova

2021.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Nizvodno prema Kinshasi / Downstream to Kinshasa, Dieudo Hamadi, Francuska / Belgija / Demokratska Republika Kongo

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Moj ujak Tudor / My Uncle Tudor, Olga Lucovnicova, Mađarska / Belgija / Portugal

Mali pečat - Najbolji film autora do 35 godina starosti
Utakmica / The Game, Roman Hodel, Švicarska

Nagrada Movies That Matter
Zemlja je plava poput naranče / The Earth is Blue as an Orange, Irina Cilik, Ukrajina / Litva

Nagrada Teen Dox
Pustinjski psi / Desert Dogs, Samuel Morris, Švicarska

Nagrada Mojoj generaciji
Prve 54 godine / The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation, Avi Mograbi, Finska / Francuska / Njemačka, Izrael

Nagrada FIPRESCI
Žica / The Wire, Tiha K. Gudac, Litva / Hrvatska / Slovenija / Belgija / Norveška

HT nagrada publike
Ljubav oko svijeta / Love Around the World, Anđela Rostuhar, Davor Rostuhar, Njemačka / Hrvatska

2020.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Pjena / Froth, Ilya Povolotskiy, Rusija / Katar

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Naš dom u divljini / Acasa, My Home, Radu Ciorniciuc, Finska / Njemačka / Rumunjska

Mali pečat - Najbolji film autora do 35 godina starosti
Naš dom u divljini / Acasa, My Home, Radu Ciorniciuc, Finska / Njemačka / Rumunjska

Nagrada Movies That Matter
Odvjetnica / Advocate, Rachel Leah Jones, Phillipe Bellaïche, Švicarska / Kanada / Izrael

Nagrada Mojoj generaciji
Građanin K / Citizen K, Alex Gibney, Velika Britanija / SAD

Nagrada FIPRESCI
Naš dom u divljini / Acasa, My Home, Radu Ciorniciuc, Finska / Njemačka / Rumunjska

HT nagrada publike
Nun of Your Business, Ivana Marinić Kragić, Hrvatska / Srbija

2019.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Na planini / Up the Mountain, Yang Zhang, Kina

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Una Primavera
, Valentina Primavera, Njemačka / Austrija / Italija

Mali pečat - Najbolji film autora do 35 godina starosti
Još se snima
/ Still Recording, Saeed Al Batal, Ghiath Ayoub, Francuska / Njemačka / Libanon / Katar / Sirija

Nagrada Movies That Matter
Lake lekcije / Easy Lessons, Dorrotya Zurbó, Mađarska

Nagrada Teen Dox
Sajam znanosti / Science Fair, Cristina Constantini, Darren Foster, SAD

Nagrada Mojoj generaciji
Nastavit će se / To Be Continued, Ivars Seleckis, Latvija

Nagrada FIPRESCI
Pospane priče / Stories of the Half-Light, Luca Magi, Italija

HT nagrada publike
Susjedi / Neighbors, Tomislav Žaja, Hrvatska

2018.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
O očevima i sinovima
/ Of Fathers and Sons, Talal Derki, Njemačka

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Druga strana svega
/ The Other Side of Everything, Mila Turajlić, Srbija / Francuska / Katar

Mali pečat - Najbolji film autora do 35 godina starosti
Preko svih granica
/ Over the Limit, Marta Prus, Poljska / Njemačka / Finska

Nagrada Movies That Matter
O očevima i sinovima
/ Of Fathers and Sons, Talal Derki, Njemačka

Nagrada Teen Dox
Ljepota
/ Beauty, Kristina Kuzhakhmetova, Rusija

Nagrada Mojoj generaciji
Ljudska rijeka
/ Human Flow, Ai Weiwei, Njemačka / SAD

Nagrada FIPRESCI
Druga strana svega
 / The Other Side of Everything, Mila Turajlić, Srbija / Francuska / Katar

HT nagrada publike
Druga strana svega
 / The Other Side of Everything, Mila Turajlić, Srbija / Francuska / Katar

2017.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Zasljepljujuća svjetlost sutona / The Dazzling Light Of Sunset, Salomé Jashi, Gruzija, Njemačka

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Dubina dva / Depth Two, Ognjen Glavonić, Srbija, Francuska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Dubina dva / Depth Two, Ognjen Glavonić, Srbija, Francuska

Nagrada Movies That Matter
Sveti Bože / Holy God, Vladlena Sandu, Rusija

Nagrada Teen Dox
Snovi bez zvijezda / Starless Dreams, Mehrdad Oskouei, Iran

Nagrada Mojoj generaciji
Déjà vu, Jon Bang Carlsen, Danska

HT nagrada publike
Gospodarica Orlova / The Eagle Huntress, Otto Bell, SAD

2016.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Pjesnik na poslovnom putu / Poet on a Bussines Trip, Ju Anqi, Kina

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
4.7, Đuro Gavran, Hrvatska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Iznad i ispod / Above and Below, Nicholas Steiner, Švicarska / Njemačka

Nagrada Moviest That Matter
Moj Alep / My Aleppo, Melissa Langer, SAD

Nagrada Teen Dox
Filharmonija s deponija / Landfill Harmonic, Brad Allgood, Graham Townsley, SAD / Paragvaj / Brazil / Norveška

Nagrada Mojoj generaciji
Don Juan, Jerzy Sladkowski, Švedska / Finska

HT nagrada publike
U suton života / Twilight of a Life, Sylvain Biegeleisen, Belgija / Izrael

2015.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Virunga, Orlando von Einsiedel, Velika Britanija

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Kainova djeca / Cain's Cildren, Marcell Gerö, Mađarska / Francuska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Drugačija Mađarska – život jednog sela, fragmenti / 
Another Hungary – the Life of a Village – Fragments, Dénes Nagy, Mađarska

Nagrada Moviest That Matter
Rich Hill, Tracy Droz Dragos, Andrew Droz Palermo, SAD

Nagrada Teen Dox
Djevojka na putu / Maindentrip, Jillian Schlesinger, SAD

Nagrada Mojoj generaciji
Snovolovka / Dreamcatcher, Kim Longinotto, Velika Britanija

HT nagrada publike
Lijepo mi je s tobom znaš / I Like That Super Most the Best, Eva Kraljević, Hrvatska

2014.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Posljednja postaja / The Last Station, Cristian Soto i Catalina Vergara, Čile

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Sacro Gra, Gianfranco Rosi, Italija

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Posebna potreba / The Special Need, Carlo Zoratti, Njemačka / Italija / Austrija

Nagrada Movies that Matter
Cjevovod / Pipeline, Vitaly Mansky, Rusija / Republika Češka / Njemačka

Nagrada Teen Dox
Otvorenih očiju / With Open Eyes, Erik Bafving, Švedska

Phone Dox Award
Život s Levijatanom / Living With Leviathan, Şirin Bahar Demirel, Turska

Nagrada Mojoj generaciji
Otac i sin na putu / Father and Son on a Journey, Marcel Łoziński, Poljska

HT nagrada publike
Dragi Lastane / Dear Lastan, Irena Škorić, Hrvatska

2013.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Kudzu loza / Kudzu Vine, Josh Gibson, SAD

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Cvetanka / Tzvetanka, Youlian Tabakov, Bugarska / Švedska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Ugasi svjetla / Turn Off the Lights, Ivana Mladenović, Rumunjska

Nagrada Movies that Matter
Čin smaknuća / The Act of Killing, Joshua Oppenheimer, Danska / Norveška / Velika Britanija

Nagrada Teen Dox
Mali svijet / Little World, Marcel Barrena, Španjolska

Phone Dox Award
Deadline/Lifeline, Tomislav Jelinčić, Hrvatska

Nagrada Mojoj generaciji
Osobni svijet / Private Universe, Helena Třeštíková, Češka Republika

HT nagrada publike
Gangster te voli / Gangster of Love, Nebojša Slijepčević, Hrvatska

2012.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Povratci / Returns, Krzysztof Kadlubowski, Poljska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Jedan dan na Drini / A Day on the Drina, Ines Tanović, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Oporuka / The Will, Christian Sønderby Jepsen, Danska

Nagrada Movies That Matter
Mjesto moje malo / The Tiniest Place, Tatiane Huezo, Meksiko

Nagrada mojoj generaciji
Ljudi koji sam mogao biti, a možda i jesam / People I Could Have Been and Maybe Am, Boris Gerrets, Nizozemska

HT nagrada publike
Nije ti život pjesma Havaja / Family Meals, Dana Budisavljević, Hrvatska

2011.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Među zvijezdama / Position Among the Stars, Leonard Retel Helmrich, Nizozemska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Život, priključenija i održivi razvoj jednog kokota / Trials, Tribulations and Sustainable Growth of a Cock, Vladimir Perović, Crna Gora

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Ugljenari / Charcoal Burners, Piotr Zlotorowicz, Poljska

T-Com nagrada publike
Deponij / Waste Land, Lucy Walker, SAD

2010.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Žalba / Petition, Zhao Liang, Kina

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Totò, Peter Schreiner, Austrija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Bezdan / Chasm, Wojciech Kasperski, Poljska

T-Com nagrada publike
Ljudi s mliječnog puta / People from the Milky Way, Miroslav Mikuljan, Hrvatska
Sudbina broja 13 / The Destiny of Line 13, Irena Škorić, Hrvatska

2009.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Lady Kul El Arab,  Ibtisam Salh Mara'ana, Izrael

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Kavijar konekšn / The Caviar Connection, Dragan Nikolić, Srbija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Na putu do škole / On the Way to School, Orhan Eskikoy i Ozgür Dogan, Turska

T-Com nagrada publike
Engleski kirurg / The English Surgeon, Geoffrey Smith, Velika Britanija

Nagrada Movies That Matter
Burmanski videoreporteri - izvještaji iz zatvorene zemlje / Burma VJ: Reporting from a Closed Country, Anders Østergaard, Danska

2008.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Rat / Ples / War / Dance, Sean Fine i Andrea Nix Fine, SAD

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Vjenčanja i pelene / Weddings and Diapers, Casey Cooper Johnson i Antoneta Kastrati Cooper Johnson, SAD / Kosovo

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Samo jedan gledatelj / Audience of One, Michael Jacobs, SAD

T-Com nagrada publike
Sve je bijelo u Barkingu / All White in Barking, Marc Isaacs, Velika Britanija

Nagrada međunarodnog žirija kritičara
Vrag je dojahao na konju / The Devil Came on a Horseback, Anne Sundberg i Ricki Stern, SAD
Samo jedan gledatelj / Audience of One, Michael Jacobs, SAD

Nagrada Amnesty International
Sve je bijelo u Barkingu / All White in Barking, Marc Isaacs, Velika Britanija

2007.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Civilni status / Civil Status, Alina Rudnitskaya, Rusija

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Europa preko plota / Europe Next Door, Želimir Žilnik, Srbija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Babice revolucije / The Grandomthers of Revolution, Petra Seliškar, Slovenija

T-Com nagrada publike
Plava krv / Blue Blood, Stevan Riley, Velika Britanija

2006.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Prije povratka na Zemlju / Before Flying Back to Earth, Arūnas Matelis, Litva

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Sasvim lično / Totally Personal, Nedžad Begović, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Anđelotvorci / The Angelmakers, Astrid Bussink, Nizozemska

T-Com nagrada publike
nije dodijeljena

Najbolji film iz programa Sport i glazba
Tijelo kao glazbeni instrument / The Human Hambone, Mark Morgan, SAD

2005.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Tri sobe melankolije / The 3 Rooms of Melancholia, Pirjo Honkasalo, Finska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Slike s ugla / Images from the Corner, Jasmila Žbanić, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Miran život / Life in Peace, Antoine Cattin i Pavel Kostomarov, Švicarska / Rusija

T-Com nagrada publike
Direkt (40) Bez tate
/ Direkt (40) Without Dad, Nebojša Slijepčević, Hrvatska
Djeca dekreta / Children of the Decree, Florin Iepan, Rumunjska