Arhiv nagrađenih filmova

2005.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Tri sobe melankolije / The 3 Rooms of Melancholia, Pirjo Honkasalo, Finska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Slike s ugla / Images from the Corner, Jasmila Žbanić, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Miran život / Life in Peace, Antoine Cattin i Pavel Kostomarov, Švicarska / Rusija

T-Com nagrada publike
Direkt (40) Bez tate / Direkt (40) Without Dad, Nebojša Slijepčević, Hrvatska
Djeca dekreta / Children of the Decree, Florin Iepan, Rumunjska

2006.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Prije povratka na Zemlju / Before Flying Back to Earth, Arūnas Matelis, Litva

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Sasvim lično / Totally Personal, Nedžad Begović, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
The Angelmakers, Astrid Bussink, Nizozemska

T-Com nagrada publike
nije dodijeljena

Najbolji film iz programa Sport i glazba
The Human Hambone, Mark Morgan, SAD

2007.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Civilni status / Civil Status, Alina Rudnitskaya, Rusija

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Europa preko plota / Europe Next Door, Želimir Žilnik, Srbija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Babice revolucije / The Grandomthers of Revolution, Petra Seliškar, Slovenija

T-Com nagrada publike
Plava krv / Blue Blood, Stevan Riley, UK

2008.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
War/Dance, Sean Fine i Andrea Nix Fine, SAD

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Vjenčanja i pelene / Weddings and Diapers, Casey Cooper Johnson i Antoneta Kastrati Cooper Johnson, SAD / Kosovo

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Samo jedan gledatelj / Audience of One, Michael Jacobs, USA

T-Com nagrada publike
Sve je bijelo u Barkingu / All White in Barking, Marc Isaacs, UK

Nagrada međunarodnog žirija kritičara
Vrag je dojahao na konju / The Devil Came on a Horseback, Anne Sundberg i Ricki Stern, SAD
Samo jedan gledatelj / Audience of One, Michael Jacobs, USA

Nagrada Amnesty International
Sve je bijelo u Barkingu / All White in Barking, Marc Isaacs, UK

2009.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Lady Kul El Arab, Ebtisam Mara'ana, Izrael

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Kavijar konekšn / The Caviar Connection, Dragan Nikolić, Srbija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Na putu do škole / On the Way to School, Orhan Eskikoy i Ozgür Dogan, Turska

T-Com nagrada publike
Engleski kirurg, Geoffrey Smith, UK

Nagrada Movies That Matter
Burmanski videoreporteri - izvještaji iz zatvorene zemlje / Burma VJ: Reporting from a Closed Country, Anders Østergaard, Danska

2010.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Peticija / Petition, Zhao Liang, Kina

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Totò, Peter Schreiner, Austrija

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Bezdan / Chasm, Wojciech Kasperski, Poljska

T-Com nagrada publike
Ljudi s mliječnog puta / People from the Milky Way, Miroslav Mikuljan, Hrvatska
Sudbina broja 13 / The Destiny of Line 13, Irena Škorić, Hrvatska

2011.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Među zvijezdama / Position Among the Stars, Leonard Retel Helmrich, Nizozemska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Život, priključenija i održivi razvoj jednog kokota / Trials, Tribulations and Sustainable Growth of a Cock, Vladimir Perović, Crna Gora

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Ugljenari / Charcoal Burners, Piotr Zlotorowicz, Poljska

T-Com nagrada publike
Deponij / Waste Land, Lucy Walker, SAD

2012.

Veliki pečat – Međunarodna konkurencija
Povratci / Returns, Krzysztof Kadlubowski, Poljska

Veliki pečat – Regionalna konkurencija
Jedan dan na Drini / A Day on the Drina, Ines Tanović, Bosna i Hercegovina

Mali pečat – Najbolji film autora do 30 godina starosti
Oporuka / The Will, Christian Sønderby Jepsen, Danska

Nagrada Movies That Matter
Mjesto moje malo / The Tiniest Place, Tatiane Huezo, Meksiko

Nagrada mojoj generaciji
Ljudi koji sam mogao biti, a možda i jesam / People I Could Have Been and Maybe Am, Boris Gerrets, Nizozemska

HT nagrada publike
Nije ti život pjesma Havaja / Family Meals, Dana Budisavljević, Hrvatska

2013.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Kudzu loza / Kudzu Vine, Josh Gibson, SAD

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Cvetanka / Tzvetanka, Youlian Tabakov, Bugarska / Švedska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Ugasi svjetla / Turn Off the Lights, Ivana Mladenović, Rumunjska

Nagrada Movies that Matter
Čin smaknuća / The Act of Killing, Joshua Oppenheimer, Danska / Norveška / Velika Britanija

Nagrada Teen Dox
Mali svijet / Little World, Marcel Barrena, Španjolska

Phone Dox Award
Deadline / Lifeline, Tomislav Jelinčić, Hrvatska

Nagrada Mojoj generaciji
Osobni svijet / Private Universe, Helena Třeštíková, Češka Republika

HT nagrada publike
Gangster te voli / Gangster of Love, Nebojša Slijepčević, Hrvatska

2014.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Posljednja postaja / The Last Station, Cristian Soto i Catalina Vergara, Čile

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Sacro Gra, Gianfranco Rosi, Italija

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Posebna potreba / The Special Need, Carlo Zoratti, Njemačka / Italija / Austrija

Nagrada Movies that Matter
Cjevovod / Pipeline, Vitaly Mansky, Rusija / Republika Češka / Njemačka

Nagrada Teen Dox
Otvorenih očiju / With Open Eyes, Erik Bafving, Švedska

Phone Dox Award
Život s Levijatanom / Living With Leviathan, Şirin Bahar Demirel, Turska

Nagrada Mojoj generaciji
Otac i sin na putu / Father and Son on a Journey, Marcel Łoziński, Poljska

HT nagrada publike
Dragi Lastane / Dear Lastan, Irena Škorić, Hrvatska

2015.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Virunga, Orlando von Einsiedel, Velika Britanija

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
Kainova djeca / Cain's Cildren, Marcell Gerö, Mađarska, Francuska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Drugačija Mađarska – život jednog sela, fragmenti / 
Another Hungary – the Life of a Village – Fragments, Dénes Nagy, Mađarska

Nagrada Moviest That Matter
Rich Hill, Tracy Droz Dragos, Andrew Droz Palermo, SAD

Nagrada Teen Dox
Djevojka na putu, Jillian Schlesinger, SAD

Nagrada Mojoj generaciji
Kim Longinotto

HT nagrada publike
Lijepo mi je s tobom znaš / I Like That Super Most the Best, Eva Kraljević, Hrvatska

2016.

Veliki pečat - Međunarodna konkurencija
Pjesnik na poslovnom putu / Poet on a Bussines Trip,  Ju Anqi, Kina

Veliki pečat - Regionalna konkurencija
4.7, Đuro Gavran, Hrvatska

Mali pečat - Najbolji film autora do 30 godina starosti
Iznad i ispod / Above and Below, Nicholas Steiner, Švicarska, Njemačka

Nagrada Moviest That Matter
Moj Alep / My Aleppo, Melissa Langer, SAD

Nagrada Teen Dox
Filharmonija s deponija / Landfill Harmonic, Brad Allgood, Graham Townsley, SAD, Paragvaj, Brazil, Norveška

Nagrada Mojoj generaciji
Don Juan, Jerzy Sladkowski,  Švedska, Finska

HT nagrada publike
U suton života / Twilight of a Life, Sylvain Biegeleisen, Belgija, Izrael